• Gárdony

Tájékoztató az Európai Unió támogatásával megvalósuló EFOP-1.1.1-15 "Megváltozott munkaképességű emberek támogatása" című kiemelt projektről

2021.10.18. 11:35
A Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által megvalósított EFOP-1.1.1-15-2015-00001 számú „Megváltozott munkaképességű emberek támogatása” elnevezésű kiemelt projekt (a továbbiakban: EFOP-1.1.1-15 projekt) elsődleges célja a megváltozott munkaképességű személyek nyílt munkaerő-piaci integrációjának elősegítése foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások nyújtásával és munkaerő-piaci aktív eszközök alkalmazásával.

A program keretében a programrésztvevők, potenciális munkavállalók felkészítése valósul meg, hogy képessé váljanak a nyílt munkaerő-piacra történő be-, illetve visszalépésre. Segítséget nyújtunk a megmaradt képességekhez igazodó, annak megfelelő munkakör feltérképezésében, kiválasztásában, a munkavállalói és a foglalkoztatói igények, érdekek összehangolásában és a foglalkoztatók megváltozott munkaképességű munkavállalók befogadására való felkészítésében.

A program megvalósítására az Emberi Erőforrások Fejlesztése Operatív Program 1.1. intézkedése keretében az Európai Szociális Alap és a nemzeti társfinanszírozás által biztosított forrás használható fel.


 Célcsoportok

A projekt közvetlen célcsoportját azon megváltozott munkaképességű emberek alkotják, akik a bevonás időpontjában megfelelnek az alábbi kritériumoknak:

·        aki megfelel a projekt Felhívásában megfogalmazott célcsoport feltételeknek:

a)   akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (B1, C1, B2, C2, D, E minősítési kategóriával rendelkező személy), vagy

b)  aki legalább 40 százalékos egészségkárosodással rendelkezik, az erről szóló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás, hatósági bizonyítvány, minősítés időbeli hatálya alatt (ide sorolhatók a baleseti járadékra; rokkantsági járadékra; magasabb összegű családi pótlékra; bányászok egészségkárosodási járadékára; bányászati dolgozók kereset-kiegészítésére jogosultak1), vagy

c)  akinek a munkaképesség-csökkenése 50-100 százalékos mértékű az erről szóló szakvélemény időbeli hatálya alatt, vagy

d) aki fogyatékossági támogatásban vagy vakok személyi járadékában részesül (a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (a továbbiakban: Mmtv.) 22.§ a-d) pontja alapján)2, és  

·        a rehabilitációs hatóság nyilvántartásában szereplő (mint rehabilitációs ellátásban részesülő vagy rehabilitációs szolgáltatást kérő személy) és vele együttműködő, és

·        állandó lakóhelye vagy tartózkodási helye a konvergencia régiókban van bejelentve,

·        nem áll munkaviszonyban (kivéve a közfoglalkoztatásban álló megváltozott munkaképességű személyek),

·        és vállalja az EFOP-1.1.1-15 projektben a részvételt, erre vonatkozóan írásbeli
megállapodást köt, és a továbbiakban a megállapodásban foglaltakat teljesíti.

Az EFOP-1.1.1-15 projekt a megyei kormányhivatalok rehabilitációs hatóságával együttműködő megváltozott munkaképességű személyek ügyfélbázisán kerül megvalósításra.  

A program közvetett célcsoportjába azok a munkáltatók, mikro-, kis- és középvállalkozások, költségvetési vagy más gazdálkodó és civil szervezetek tartoznak, akik a közvetlen célcsoport tagjait alkotó megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatását, munkahelyen megvalósuló foglalkozási rehabilitációjának elősegítését vállalják.

A sikeres elhelyezkedés és a tartós foglalkoztatás érdekében az EFOP-1.1.1-15 projekt segítséget és támogatást nyújt a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatása terén még tapasztalattal nem rendelkező foglalkoztatók számára.

Illetékesség

Az EFOP-1.1.1-15 projektben való részvételre vonatkozóan a megállapodást a programba vont személy lakóhelye, illetve tartózkodási helye szerint illetékes rehabilitációs hatóság telephelyeihez legközelebbi vagy legkönnyebben megközelíthető, ügyfél által választott EFOP iroda köti meg a megváltozott munkaképességű személlyel.

Az EFOP-1.1.1-15 projekt keretében nyújtott támogatással kapcsolatos ügyekben a célcsoportba tartozó személy lakóhelye, tartózkodási helye, vagy ennek hiányában a szálláshelye szerint illetékes EFOP iroda jár el.

A program által nyújtható szolgáltatások, támogatások

·        A program keretében, széleskörű, egyénre szabott komplex foglalkozási rehabilitációs szolgáltatások és mentori szolgáltatás igénybevételére van lehetőség.

·        A program támogatási rendszerének részeként – az EFOP-1.1.1-15 projekt forrásbővítését követően - a programrésztvevők elhelyezkedéséhez foglalkoztatást elősegítő bér-, illetve bérköltség-támogatás lesz nyújtható (otthon végezhető távmunka és bedolgozói jogviszony keretében történő foglalkoztatás esetében is). Az ennek segítségével szerzett munkatapasztalat, munkagyakorlat nagymértékben növelheti a munkaerőpiacra történő re-integrációt, a tartós foglalkoztatás esélyét.

·        Fentieken túlmenően, Munkatársaink személyre szabottan segítenek Önnek:

a munkaerő-piaci ismereteinek és képességeinek fejlesztésében,

-  az önéletrajzírásban és az állásinterjúra való felkészülésben,

-  munkavállaláshoz kapcsolódó problémáinak és nehézségeinek leküzdésében,

-  az álláskeresésben, a megfelelő munkahely megtalálásában és megtartásában,

-  a betanulásban és a munkahelyi beilleszkedésben.

 

AZ EFOP-1.1.1-15 PROJEKT KERETÉBEN TÖBB, MINT 13.000, EGÉSZSÉGKÁROSODÁSSAL ÉLŐ EMBERNEK TUDTUNK MÁR SEGÍTENI AZ ELHELYEZKEDÉSBEN ÉS MUNKAVÁLLALÁSBAN AZ ELMÚLT 5 ÉV SORÁN,

 

legyen Ön is közöttük, keressen minket bizalommal!

 


Az EFOP irodában történő érdeklődése, megjelenése során az első alkalommal kérjük, hogy hozza magával:

·     az ellátást megállapító vagy elutasító határozatot, hatósági bizonyítványt, komplex minősítését,

·      szakértői bizottság szakvéleményét, vagy szakhatósági állásfoglalását,

·      rehabilitációs tervét, vagy a „Tájékoztatás rehabilitációs terv adatairól” dokumentumot, vagy szolgáltatás nyújtási tervét,

·     személyes okmányait és iskolai/szakmai végzettségét igazoló iratait.

 

További kérdéseivel kérjük, keresse az EFOP-1.1.1-15 projekt munkatársait!

 

Részletes információk: https://nszi.hu/efop-111-15-2015-00001

 
 

[1] továbbá a 2012. év előtt kiállított szakvéleménnyel rendelkezők, akiknek az össz-szervezeti
egészségkárosodása legalább 40%-os mértékű.

[2] továbbá az EFOP-1.1.1-15 a felsoroltakon kívül be lehet vonni azon személyeket, akik

részére az Mmtv. 38/C. § (1) bekezdése alapján rokkantsági ellátás került

továbbfolyósításra, vagy az Mmtv. 19. § (1a) pontja alapján rokkantsági ellátásban részesül.

Fel