• Gárdony

Óévbúcsúztató Pezsgőfutás 2007

2008.01.10. 10:58
"A Gárdonyi Önkormányzat, a Tourinform iroda, a VVSI, illetve a Hunyadi DSE rendezésében immár 23. éve került megrendezésre a Szilveszteri Agárdi Pezsgőfutás. Bár az időjárás nem kedvezett a futóknak, mert megérkezett a meterológia által „beharangozott” havazás, ez cseppet sem szegte a kedvét annak a közel 300 indulónak, akik kedvet éreztek a kora délelőtti órában a testmozgáshoz. ... " Az EREDMÉNYLISTA letölthető itt. A képen: Szalay Szandra, az 5 kilométeres táv junior győztese

Óévbúcsúztató Pezsgőfutás

A Gárdonyi Önkormányzat, a Tourinform iroda, a VVSI, illetve a Hunyadi DSE rendezésében immár 23. éve került megrendezésre a Szilveszteri Agárdi Pezsgőfutás.
Bár az időjárás nem kedvezett a futóknak, mert megérkezett a meterológia által „beharangozott” havazás, ez cseppet sem szegte a kedvét annak a közel 300 indulónak, akik kedvet éreztek a kora délelőtti órában a testmozgáshoz.
- Bár az utolsó pillanatban kaptunk felkérést a rendezésre, - mondta Őze Tibor főszervező – rendező társaimmal együtt mindent megtettünk, hogy hagyományainak megfelelően rendezzük meg ezt a futóversenyt. A szervező brigád, akiknek ezúton is szeretném megköszönni a segítségét, tehát Kovács Henrietta, Somossy Eszter és Mátyók Henrietta oroszlánrészt vállaltak a munkából. Volt aki a rendőrséget és a polgárőrséget mozgósította, volt aki a Garronétól hozott segítséget, más pedig a VVSI infrastruktúráját biztosította számunkra.
A rendezők már 8 órakor várták a jelentkezőket, akik „a futók jó szokása szerint” az utolsó pillanatban érkeztek meg, így a 10 órás kezdést el kellett halasztani, mert nem szerettük volna, hogy akár egyetlenegy futó is lemaradjon a rajtról. Így végül a 15 kilométer 10 óra 20-kor, az 5 kilométer 10 óra 25-kor kezdődhetett el. Alig telt el negyedóra, és máris a célba érkezett az 5 kilométeren győztes Olasz László, aki Miskolcról a MISI SC csapatától jött el Agárdra versenyezni. Második Beszedics Ákos lett, míg harmadik helyen Bíró Miklós ért célba, mindketten Budapestről. A legjobb hazai versenyző Czéczeli János lett, aki negyedik helyen futott be. A fiúk után máris jött az első női helyezett a volt korábbi sikeres öttusázó Deákné Kulcsár Ágnes. Alig érkeztek célba az 5 kilométeren indulók, máris láthattuk célba érkezni a 15 kilométeren induló Végh Tibort, aki a csúszós, havas úton a pályacsúcshoz közeli eredménnyel lett győztes. Mögötte a még junior korú Őri István ért célba.
Kellemes meglepetés volt, hogy minden célba érkező egy pohár forró teát kapott a rendezőktől figyelmességként.
Az eredményhirdetésre a zsúfolt nagy teremben került sor, ahol a helyezettek átvehették bajnoki érmeiket, a Garrone - Freixenet pezsgőit, és a VITÁL Sportclub által felajánlott vásárlási utalványokat.
A résztvevők elégedette nyugtázták, hogy az elmúlt évvel ellentétben nőt a díjazottak köre, és immár 26 kategóriában került sor eredményhirdetésre. A nagy többség „Viszontlátásra 2008 szilveszterekor” köszönéssel búcsúzott egymástól.