• Gárdony

Walter Gábor festőművész kiállításának ünnepélyes megnyitója

2009.11.06. 13:29
Szeretettel meghívjuk Walter Gábor festőművész kiállításának ünnepélyes megnyitójára. Helyszín: Művelődési Ház Pázmánd, Fő u. 66. Időpont 2009. november 14. 15 óra


pE1zmE1ndi20rE9szlet_2.jpg

Meghívó

 

Szeretettel meghívjuk Walter Gábor festőművész kiállításának ünnepélyes megnyitójára.

Helyszín: Művelődési Ház Pázmánd, Fő u. 66.

Időpont  2009. november 14. 15 óra

A kiállítást megnyitja:

Pálfi János

Pázmánd Községért Közalapítvány kuratóriumának elnöke

Közreműködik: Tolcsvay Béla énekmondó

Megtekinthető: november 29-ig naponta 15-18 óráig

 

A művészről

1963-ban, Sopronban született. A szegedi Juhász Gyula Főiskola földrajz-rajz szakán végzett Hézső Ferenc tanítványaként. Festészetére nagy hatással voltak a Zebegényben eltöltött nyarak, ahol Jets György szekciójához tartozott. Nagy hatással volt rá Bozsó János tájszemlélete. Munkásságának forrását, előképét keresve Endre Béla harmonikus, otthonosság érzetét keltő „szépen festett" tájaihoz juthatunk el. Tájfestészetével kapcsolatban egyetemes művészettörténeti reminiszcenciaként a holland kismesterek (Hobbema, Cuyp, Ruysdael) idézhetők meg.
A látványelvű festészet elkötelezettje, témáit a mindennapok világából meríti. A természet gazdag szín- és formavilága, a fény és árnyék változása, a táj és ember kapcsolata érdekli. A hegymagasról kibontakozó völgybeli kis falu és a kéklő messzi hegyvonulat távlatossága a természet monumentalitásával és az emberi szabadság élményével ajándékoz meg bennünket.
Az utóbbi években a zene és ez ember egymásra hatása és annak képi megjelenítése is foglalkoztatja, főleg a jazz hangulata ragadja meg. Ezeket a képeit a faktúra, az ecsetkezelés dinamikussága lendületessége és a színek erőteljessége egyaránt jellemzi.
Alkotói világát az ember és szűkebb-tágabb környezete képezi. Ki kell emelni tájszeretetét. A tájba helyezett nőalak által az ember és természet kapcsolatáról alkotott véleményét is kinyilvánítja. Leegyszerűsített, lakonikus rövidséggel: a természet nagy és benne az ember kicsi. Ez azonban nem nyomasztó hatású, az előtérben széles, de keskenyedő dűlőút vége felé elhelyezett figura öltözetének élénk piros, kék foltjával oldja a látszólagos ellentétet. A képfelület nagy részét kitöltő össze és széthajló búzakalászok komponált „rendetlensége", kuszasága a tájból kiemelten önálló esztétikai érték hordozója. Palettájának színessége a napfény fürösztötte alföldi, vagy mediterrán tájakon kívül virágcsendéletein is jól érvényesül. Virágcsokrait a népi fazekasság edényeibe (bögre, csupor, szilke) helyezi. Van műve, amelyben az edény és a benne elhelyezkedő csokor a kép egész felületét kitöltik. Festett „szakmai", műtermi csendéletet is, melyen ecset spakli, borosüveg, gombfestékes doboz látható. Portréi, aktjai plasztikussága, lírai hangulata kiemelkedő, művészete az érzelmekre hat.

Forrás: vandorfeny.hu

 

Walter Gábor 2009 évben több alkalommal járt Pázmándon, ahol megragadta a környék szépsége. A Művelődési Házban 2009 november 14-én megnyíló kiállításán több pázmándi ihletésű festmény is szerepel.

A művész „Pázmándi részlet" c. festményét felajánlotta a Pázmánd Községért Közalapítvány részére, melyet ezúton is köszönünk. A festményt a jótékonysági vásáron lehet megvenni.

 

 

Fel