• Gárdony

Kiütéses győzelem az NB II-ben

2013.04.21. 10:38
 Pázmánd-Gárdony FKC II – XVII. Ker Lakóhely SE 49:18 (29:7). Vasárnap kiütéses győzelmet aratott a Pázmánd-Gárdony FKC II. Ősszel szoros meccsen, de sikerült legyőzni a XVII. kerület csapatát, de mind a téli felkészülési tornán, mind a tavaszi szezonban már több élcsapatot tudott megleckéztetni a vendég csapat.

A hazaiak az utolsó pénteki edzésen a gyors kontra játékot gyakorolták, ami nagyon sikeresen tudtak alkalmazni ezen a meccsen. A vendégek edzője már a 6. percben időt kért 6:1-es eredménynél.
Ez azonban nem törte meg a Pázmánd csapatát. A lelkes szurkolótábor már a 14. percben rászámolt az ellenfélre 14:4-es állásnál és még az első félidő hajrájában 27:7-nél 20-ig számolt. A hazaiak emberhátrányból is gólt dobtak, a vendégek még 7. méteresből sem tudtak gólt szerezni. A második félidő első felében alább hagyott a gólgyártás és ekkor „csak” 7 gólt sikerült dobni, amire 7-szer válaszolt is a vendég csapat.
A megtört vendég csapat ellen a kevesebb játéklehetőséget kapó cserejátékosok is megmutatták, hogy mire képesek és egy huszáros hajrával 30 gól fölé növelték a különbséget. A Pázmánd-Gárdony csapatának ezen a napon minden sikerült. Még kettős emberhátrányból is növelni tudták előnyüket. Mindenkit dicséret illet a csapatból, Kácsor Mónika különösen hasznosan játszott, szinte minden szituációból betalált és összesen 14 gólt szerzett. A Pázmánd-Gárdony ezzel az eredménnyel megerősített 7. helyét.
SZENDREI, Szelindi, Lendvai (kapusok) Kőszegi K, Kratancsik (1), KÁCSOR (14), KŐSZEGI G (4), Babirák, Tényi(3), MIHÁLYI (4), GABNAI (4), KÖLLŐ K(6),  PINTÉR (6), KÖLLŐ A. (7)  Edző: Pánczél Barabás
A juniorok 38:27-re győztek és már 2. a tabellán. Reméljük a hátralévő négy fordulóban sikerül is megtartani ezt a helyet.
Köllő Krisztina a felnőtt góllövő lista 4. helyén, míg a junior góllövő lista 2. helyén található.